NOTA č. 1
prosinec 1991

NOTA č. 2
únor 1992

NOTA č. 3
březen 1992

NOTA č. 4
duben 1992

NOTA č. 5
květen 1992

NOTA č. 6
červen 1992

NOTA č. 7
červenec 1992

NOTA č. 8
srpen 1992

NOTA č. 9
září 1992

NOTA č. 10
říjen 1992

NOTA č. 11
listopad 1992

zpět na úvodní stránku

 ČÍSLO  7   ROČNÍK  1992

 

Zpravodajský časopis Sonaglia

 

Šéfredaktor: Petr Bernat (pb)

Redakční rada: Eliška Juláková(ej), Jana Koutecká (jk), Eva Kvěchová   (ek)

Technická spolupráce: Honza Dolejší (hd)

Redakce: vynecháno

  

Ahoj v mimořádném červencovém čísle. Ač jsme původně uvedli, že další  NOTA vyjde až po soustředění, jsme nuceni toto tvrzení negovat. Již nyní máme shromážděno tolik údajů, že by se původně plánovaná srpnová NOTA rozrostla na technicky těžko zvládnutelný počet stran. Samozřejmě, že v srpnu NOTA vyjde (po soustředění).

 

Aktuální informace

1. Dne 26.6.1992 nám byl zřízen účet č. vynecháno u Komerční banky. 

2. Schránku již neshánějte, jíž ji máme.

3. Zbylá a nevyzvednutá trička jsou u Štěpky D. (tel. vynecháno). 

4. Blokujte si 26. - 31.12.'92 - vánoce s Maršálkem.

5. Doprava na soustředění: autobusem Praha - Florenc

na kole : sraz 12.8. v 9:00 na Císařském ostrově

[mezi Stromovkou a Trójou]

 

Zamyšlení nad letním soustředěním a vůbec

(aneb plky našeho mluvčího - poznámka sazeč)

 

Doporučuji, aby se 17.8. večer sešlo stávající organizační vedení s Karlem, přičemž by se vyřešilo rozdělení do hlavního a přípravného oddělení tak, aby se druhý den mohlo toto vyhlásit sboru. Proto by tedy povídání o sboru, fungování agentury VIRA, sborového studia S-R apod., které zamýšlí Karel, mělo proběhnout některý předešlý večer (či jindy). Doporučuji, aby se 18.8. uskutečnila 2. valná hromada, kde by se zvolilo nové organizační vedení na další rok. Měl by se zvolit předseda, mluvčí a pokladník (viz stanovy) a také zástupce přípravky. Tedy čtyřčlenné vedení. Je samozřejmě možné potvrdit ve funkcích současné vedení, ale  přesto bych raději viděl nové tváře. Doporučuji, aby se tam objevili  členové, kteří mají chuť to dělat, mají dobrou docházku a mají k tomu  předpoklady. Rád bych tam viděl například Káču Fišerovou, Honzu Čapku,  Štěpku Dolejší, Evu Kvěchovou, 0ldu Adámka, ale i členy stávající  přípravky. Tímto výčtem bych se nerad někoho dotkl, samozřejmě, že s námi (s vedením) velmi dobře spolupracovala celá řada dalších.

V příštím roce by měla nadále vycházet NOTA jako časopis Sonaglia, ale  stále se nemohu zbavit představy, že by zde měl být věnován i nějaký prostor Rolničce, aby lépe proudily informace mezi oběma tělesy (i z důvodu spolupráce dívek s Rolničkou - zájezd do Bochumu apod.). Zřejmě by to chtělo získat redakčního zástupce v Rolničce. Já bych se nejraději stal nezávislým redaktorem, vlastní práce se těžko kritizuje (ale sebekritika je taky nutná - pozn. (ej)), a Nota nezávislým časopisem členů a přátel Sonaglia a Rolničky, ale to se uvidí po soustředění.

Dále doporučuji využít §4 bod 8 stanov a přijmout Martina Bažila, Davida Mayera a zřejmě i Janu Kouteckou za čestné členy Sonaglia jako ocenění jejich práce pro sbor.

Můj návrh k vymýšlení oděvů. Doporučuji, aby se nadále využívalo v maximální možné míře triček, které je v případě potřeby možné dotisknout. Pouze při zpívání v kostelech apod. bychom měli využít stávající slušné oblečení (bílá, tmavá) a kluci motýlky (ať už fialové, které by se museli dokoupit, nebo stačí černé). Není tudíž třeba vymýšlet nové oděvy. Uvědomte si, že si tím šetříme vlastní kapsu. Máme před sebou řadu akcí, které budou něco stát, je proto zbytečné vyhazovat peníze za něco, co stejně asi  neupotřebíme.

(pb)                

 

Předsedovo myšlenky

Valná část těch členů Sonaglia, kteří se nějak angažují v organizaci okolo Sonaglia, se přede mnou zamýšleli nad uplynulým rokem a tak vůbec. Předseda tedy nesmí zůstat pozadu.

Musím hned od začátku přiznat, že uvažování a vůbec myšlení nebyla nikdy moje silná stránka. Takže předpokládám, že následující zamyšlení bude podle toho taky vypadat.

Mám-li zhodnotit uplynulý rok, musím začít jak jinak než od začátku. Tedy od začátku školního roku. To jsme ještě byli v DDM na Praze 6. Po prázdninách jsme se sešli v hojném počtu a pustili se se zápalem do nové práce, hlavně do přípravy vánočního koncertu. S ním byli účinkující i diváci spokojeni. Vyskytl se ovšem nový problém. DDM Prahy 6 se stěhoval a my tím pádem neměli střechu nad hlavou. Po přestupní stanici jsme se nakonec usídlili v ZŠ Sázavská. Vánoce oslavila část Sonaglia akcí nazvanou "Mecheche u mluvčího aneb po Mixele spad' jsem". Přes několik Rybovek jsme se dostali až do nového roku, roku 1992. Otevřeli se před námi nové možnosti, nové koncerty a vystoupení. Hned v lednu se vedení Sonaglia  zúčastnilo schůze Sborového studia, na které se vyřešilo hodně nejasností a problémů. V březnu se pak na soustředění ve Hvozdnici konaly zkoušky členů Sonaglia. Výsledky překonaly moje očekávání. Po soustředění následoval koncert v Hlaholu na setkání mládežnických pěveckých sborů. Za ten musím všem ještě jednou poděkovat, protože to byl vskutku skvělý koncert. V dubnu a v květnu už následovala jedna akce za druhou: zpívání v ústavu slepců na Palatě, malé vystoupení u příležitosti dne Země na Staroměstském náměstí, hostování a koncerty s Francouzi, Estonci a Švédy, soustředění ve Hvozdnici a krásný zájezd do Jižních Čech společně s přípravkou. A s letošním školním rokem jsme se rozloučili závěrečným  koncertem studia. Ten máme asi všichni ještě v živé paměti.

Nutno říci, že tento rok byl bohatý na akce, překvapení i chyby, které dělá každý. Jak říká klasik, chybami se člověk učí a kdo nic nedělá, taky nic nezkazí. Chyby můžeme v příštím roce napravit.

Ještě jednou Vám musím všem moc poděkovat za Vaši pomoc, bez které by  se neudělalo tolik práce, jako se udělalo. Přeji Vám všem krásné prázdniny, hodně sluníčka a koupání a v srpnu na soustředění se s Vámi těším  nashledanou !!

P.S.: Ten nadpis, to není překlep (ani SONY, jak mi tu radí jeden XYHT), to je schválně !!

(ej)              

 

Zpráva a zamyšlení pokladníka

Stav financí k 2.7.1992 je 4 099,- Kčs.

Placení příspěvků po 20,- Kčs měsíčně se stalo v uplynulém roce obvyklou, ale nevyhnutelnou nepříjemností. Z pokladníka se stal otravný výběrčí daní. I proto jsme se rozhodli založit konto, na které snad půjdou peníze posílat jednou za půl roku složenkou. Nebude hrozit ukradení peněz z bytu pokladníka. Bude možno je vyzvednout i v době jeho nepřítomnosti. Založit konto byl dobrý nápad a věřím, že nebude nutné konto v nejbližší době rušit.

Využívání našich peněz v uplynulém půl roce:

- jídlo na soustředění, které je potřeba koupit dříve než všichni zaplatí a než se někam jede (stojí zhruba 1 300,- Kčs)

- květiny a dárky na koncerty

- nocleh na posledním soustředění (jinak by jednotlivci platili 80 - 90 Kčs)

- registrace Sdružení Sonaglio

- trička, které se nejdříve kupovala a teprve potom se vybíraly peníze. Peníze, které v současné době v pokladně máme, tomuto využití odpovídají. Bylo by možná dobré objevit kromě plánovaného sponzora nějakou vhodnou brigádu, abychom při každé sborové akci nebyli odkázáni jen na vlastní kapsu.

(jk)                 

 

Společenská rubrika

Vše nejlepší přeje Sonaglio!

Narozeniny:

9.7. Martina Rapušáková 

Vladana Švorčíková 

18.7. Blanka Křížová

19. 7. Jan Klempíř 

21.7. Jaromír Budský 

6.8. Zuzana Masáková

12.3. Petra Pořízková

17.8. Štepánka Dolejší, Petra Kosinková 

25.8. Lucie Valášková

 

Svátky: 

11.7. Olga Málková 

17.7. Martina Kvěchová

         Martina Rapušáková 

25.7. Jakub Čejka

11.8. Zuzana Lišková

         Zuzana Masáková 

        Zuzana Opatrná

13.8. Alena Strohalmová 

15.8. Hana Virglerová 

17.8. Petra Kosinková

         Petra Nesládková 

         Petra Pařízková 

         Petra Pencová 

         Petra Zámorská

21.8. Johana Richterová 

30. 8. Vladana Švorčíková 

3 . 8. Pavlína Duspivová

 

Svatby: 

25.8. Lucka Drábková a Petr Bernat

5.9. Káča Richterová

 

Opravy chyb z č.6 

2. stránka, 5. věta - škrtněte si "aby "

Adresář:  vynecháno

 

Adresář

Doplňte si do adresáře:

Martina Rapušáková vynecháno

 

Soukromá bezplatná inzerce 

Sháním pianino. Káča Richterová

Sháním 1/2 kolo pro dceru (2.třída). Karel Virgler

 

Ahoj v srpnu

Uzávěrka tohoto čísla: 10.7.1992

© Petr Bernat       bernat.petr@volny.cz