NOTA č. 1
prosinec 1991

NOTA č. 2
únor 1992

NOTA č. 3
březen 1992

NOTA č. 4
duben 1992

NOTA č. 5
květen 1992

NOTA č. 6
červen 1992

NOTA č. 7
červenec 1992

NOTA č. 8
srpen 1992

NOTA č. 9
září 1992

NOTA č. 10
říjen 1992

NOTA č. 11
listopad 1992

zpět na úvodní stránku

 ČÍSLO  5   ROČNÍK  1992

 

Zpravodajský časopis Sonaglia

 

Šéfredaktor: Petr Bernat

Redakční rada: Eliška Juláková, Jana Koutecká, Eva Kvěchová 

Technická spolupráce: Honza Dolejší

Tisk: Simona Horáková

Redakce: vynecháno

 

A je tu máj. A s ním řada naších akcí. Na pozvání Rolničky tu byl chlapecký sbor Les Petits Chanteurs de Saverne. Pražskému publiku se předvedl dvěma koncerty, a to 28. 4. církevní hrou Lucernaire a 29. 4. společně s Rolničkou v Hlaholu. Někteří z nás Francouze ubytovávali a navázali s nimi velmi dobré přátelské vztahy. Škoda jen, že na koncertech  bylo tak málo diváků.

O prvním víkendu jsme byli na soustředění ve Hvozdnici, kde bylo jako  obvykle práce dost a dost.

Dne 7. 5. 1992 jsme byli zaregistrováni jako sdružení Sonaglio. Stáváme se tak právnickou osobou. Na statistickém úřadě nám bylo přiděleno IČO  45250421. V nejbližší době zřídíme účet. Přináší to jisté změny a výhody.  Například Karel nebude muset případný zájezd či jinou akci "dělat na svý triko", dále tu bude možnost platit příspěvky na další pololetí najednou  pomocí složenky (odpadne tím nemilé to činění s vybíráním daní) a samozřejmě budeme (organizační vedení) moci oficiálně jednat jménem Sonaglia a tím i podepisovat případné smlouvy s našimi sponzory. Stanovy  sdružení jsou součástí tohoto čísla Noty.

S agenturou VIRA hodláme tímto jednat jako s naším blízkým partnerem. Budeme zvažovat případné návrhy akcí na další období. Na soustředění jsme  dohodli s Hankou Virglerovou asi toto:

1. Dokud se Sonaglio nesejde mimo zkoušku a neprojedná naše příští činění, tak neplánovat a hlavně nedomlouvat další koncerty, zájezdy, apod.

2. Požadujeme důsledné oddělení hudební (Karel) a organizační práce. 

3. NEJEDNAT O NÁS BEZ NÁS !!

4. Neuvažovat o akcích nad 1000,- na jednoho člena, dokud nebudeme mít takové sponzory, že si to budeme moci dovolit.

5. Koncerty pořádat zejména v sálech, kde je nižší nájem sálu, např.  Hlahol.

Další by se mělo upřesnit na valné hromadě Sonaglia s potřebnou účastí Hanky V., která by se měla konat po zájezdu do Jižních Čech. Přesné datum bude co nejdříve upřesněno.

Registrace sdružení může být chápána i jako reakce na neschopnost agentury VIRA při pondělním koncertu s Estonci bez Estonců. To, že se zásadní údaje potřebné pro tisk plakátů a vstupenek dozvídáme dva dny předem a některé údaje jsme se nedověděli ani před koncertem, nás vede ke konstatování, že Karel prostě nemůže zvládnout organizaci a uměleckou práci najednou a tak jej od organizace osvobodíme.

A teď už z jiného, příjemnějšího soudku. O víkendu jsme byli v Jižních  Čechách. Byl to moc hezký zájezd. Nemůžeme si dovolit nepochválit Karla za celkovou organizaci zájezdu, Káču Fišerovou za pohotové zajištění nedělní snídaně. Vyjmenovávat zásluhy ostatních by bylo zdlouhavé. Myslíme si, že by nebylo špatné takovéto akce pořádat častěji. Již se v tomto směru něco rýsuje, a to koncert na hradě Rabí.

 

Zpráva pokladníka

Stav financí k 12.5.1992 je 4654,- Kčs. Příspěvky na červen jsou stále 20,- Kčs na osobu. Prosíme, zaplaťte je na první červnové zkoušce. Jak, kdy a komu se bude platit za letní soustředění, se snad brzy dozvíme.

Neplatiči: Tinl (20,-), Čapka (50,-), Svobodová (50,-).

 

Společenská rubrika

Narozeniny:  9.5. Maruška Sklenářová

13.3. Johana, Martina K. 

14.5. Eliška

23.5. Eva K. 

24.5. Petr W. 

30.5. Petra P.

2.6. Karel V. 

Svátky:

24. 5 . Jana K .

 

Aktuální informace

1. Sháníme gumové botičky na praktikáble (cca 100 kusů).

2. Sháníme plechovou nebo jinou schránku na poštu. Bude pověšena v sídle sdružení Sonaglia. Může být i zrezlá (ne moc), nátěr je možné zajistit.

3. Do Bruchsalu se nejede, nebyli jsme vybrání, ale je možné, že se v tomto termínu pojede na koncert na Rabí (viz další domluva).

4. Příští rok bude Sonaglio pracovat pod DDM Prahy 6 a Rolnička pod Karlínským Spektrem, Praha 8.

5. Sháníme levného řidiče a dopravu věcí na naše akce, aby to stále nemusel vozit Karel.

6. Zkoušky příští rok v ZŠ Sázavská Karlínském Spektru v úterý od 18.45 hod. a každý hlas 1x měsíčně ve stejnou dobu ve čtvrtek (Karel samozřejmě 4x) v ZŠ Sázavská.

7. Na letním soustředění se nemusíme starat o jídlo, kuchaře zajišťují přírodovědci, kteří jsou tam s námi.

8. Uvažuje se o tom, že by holky ze Sonaglia mohly jet s Rolničkou do  Bochumu.

9. Zatím jsou zajištěné tyto koncerty: 14.12. Palata, 15.12. Národní Muzeum,  17. 12. ÚKDŽ

10. Příští rok slavíme 15. výročí. Je třeba vymyslet a zrealizovat vhodné oslavy. Zatím se uvažuje o výletě na nějaký bližší hrad (zámek), kde by byl koncert, případně další týden pro vybrané výlet na Kokořín, dále se uvažuje o nájmu stadionu u Hvězdy v Praze 6, kde by dopoledne byly soutěže pro  rodiče a děti, odpoledne asi koncert. Kdo má jakýkoliv nápad týkající se této akce, nechť jej urychleně sdělí vedení Sonaglia.

11. 31.8.1992, což je poslední den soustředění Rolničky, se koná pro Rolničku pochod ze Lhotky do Prahy. Jsme žádáni o pomoc se zajištěním této akce. Jde zejména o případné kontroly, neboť by to mělo být pojato asi jako pochod pohádkovým lesem.

12. Paní, co překládala z francouzštiny do češtiny při návštěvě Francouzů v  Praze, vypracovává univerzální propagační materiály, dále nabízí brigády v  tiskárně.

13. Na naše letní soustředění se dopravuje tam i zpět každý sám.

14. Trička: Jelikož se zatím vybralo pouze asi 7 kusů, je třeba, aby si  každý, kdo má zájem, zejména členové přípravky zajistili bavlněné tričko světlé barvy s krátkým rukávem. Hlavní sbor si může nechat přidělat další pro případ oprání potisku. Trička vybírá v přípravce Simona Horáková a v hlavním sboru Ondra Zeman. Nezapomeňte tričko označit svým jménem !!!  Prosíme urychleně vybrat !!!

 

Soukromá bezplatná inzerce

Sháním starší jízdní kolo nebo i vrak (favorit apod.). Štěpka D.(A.)

Sháním jakékoliv naše zákony, nejlépe celé ročníky Sbírky zákonů. Děkuji. Petr B. (Není za co. Pozn. sazeč)

 

Kalendář akcí

Malostranská beseda: 

20. 5. Slávek Janoušek 

21. 5. Sekvoj, Pražce

4. 6. Hop Trop 

11. 6. Kamelot

18. 6. Vojta Kiďák Tomáško

10. -  12. 7. Trampská Porta, Ústí nad Labem 

31. 7. -  1.8.  Sušické folkové léto

14.8. Janouškovo Ústí, fotbalové hřiště, Ústí nad Labem

 

Náš časopis je otevřen každému z Vás a již nyní žádáme o Vaše příspěvky do  červnového čísla. AHOJ !

 

Uzávěrka tohoto čísla: 12.5.1992

 

Dále byly připojeny tyto přílohy:

§         aktuální adresář členů sboru

§         stanovy sdružení Sonaglio

§         comix Hvozdnice a comix jižní Čechy – oba od Evy Kvěchové

© Petr Bernat       bernat.petr@volny.cz